יש לך שאלה?

אנחנו פה כדי לענות,
ולספר לך על כל מה שתרצי בנושא טהרת המשפחה.

יש לך שאלה?

אנחנו פה כדי לענות,
ולספר לך על כל מה שתרצי בנושא טהרת המשפחה.

טהרת המשפחה היא מצווה שמקיימים בני זוג נשואים. על פי השיטה, בני הזוג אינם מקיימים יחסי קרבה פיזית ביניהם, כל זמן שהאישה בנידה – בימי הווסת החודשית ובימים שאחריהם, בזמן שהגוף מתנקה. בסוף התקופה הזו, האישה טובלת במקווה טהרה – מאגר מי גשמים שמטהר את הנפש והגוף. לאחר הטבילה, בני הזוג חוזרים זו לזרועות זה, ועד לווסת הבא של האישה הם יכולים לקיים יחסים אינטימיים ביניהם.

השיטה מיועדת לכל אישה יהודיה ונשואה – בכל גיל או שלב בחיים, לפני, אחרי או בין ההריונות. בכל שלב בו את נמצאת, השיטה הזאת תוכל לעזור לך לחזק את הקשר הזוגי, להעצים אותך ואפילו לחזק את הבריאות שלך.

כשאת שומרת על טהרת המשפחה את למעשה קשובה לגוף שלך ועוקבת אחר הסימנים השונים. בדרך זו, נשים רבות גילו סימנים כמו דימומים או הפרשות שונות שאותתו על מחלות או דלקות בצוואר הרחם. השמירה על טהרת המשפחה מאפשרת לנשים להיות עם אצבע על הדופק ולשים לב לאותות שהגוף שולח להן.

ההפך הוא הנכון. במבט ראשון אולי נדמה שזמן הנידה שבו בני הזוג אסורים בנגיעה יוצר ריחוק, אך למעשה מדובר בתקופה שמכניסה לזוגיות חוויות מקרבות ומעצימות, מסוג אחר. בזמן הנידה בני הזוג מתגעגעים זה לזה, וזה עוזר להם להעריך יותר אחד את השנייה, להעצים את הזמן שהם ביחד ולגוון את הזמן הזוגי שלהם. שמירת הטהרה הופכת את הזוגיות לחוויה מעגלית ומשתנה, במקום חוויה ליניארית ושגרתית.

פירוש הנידה הוא לא שעל האישה להיות מורחקת או מגורשת. זהו פשוט זמן שבו אסורים במגע. עם זאת, מומלץ מאוד ליהנות ולהקדיש תשומת לב אחד לשנייה בזמן הנידה, להעניק מתנות, לכתוב מכתבים רומנטיים, או לצאת לטיולים והליכות משותפות. הזמן הזה מאפשר לך לקחת פסק זמן מהמגע הגופני, להתאושש מימי הווסת החודשית המתישה, ולצבור כוחות.

כל השירותים שאנחנו מעניקות הם חינם, ללא עלות. את כל הפעילות שלנו אנחנו עושות באהבה ובהתנדבות מלאה.

את מוזמנת להתקשר, להתייעץ, לשאול ולקבל מידע – והכל בחינם, באופן דיסקרטי וללא כל התחייבות מצידך. אל תרגישי לא בנוח! פשוט התקשרי.

הנפש שלנו מושפעת מתהליכים שבגוף. בימי הווסת, רוב הנשים מרגישות שהן זקוקות לזמן מנוחה, זמן לעצמן. טהרת המשפחה מאפשרת לך להעצים את עצמך ולהיות קשובה יותר למה שאת צריכה. להתרחק כדי להתקרב שוב – אחרי שצברת כוחות והתחדשת.

מי המקווה הם מי גשמים טהורים, בתוספת חומרי חיטוי. את המקווה מנקים מידי יום ושומרים על ההיגיינה שבו, בהתאם לתקנות מחמירות ממשרד הבריאות. כמובן, מחליפים את המים מידי יום או מספר ימים – בהתאם למספר הטובלות. חשבי על זה כך, רמת ההיגיינה במקווה גבוהה בהרבה מבבריכה הציבורית או בים, לשם נכנסים הרוחצים מבלי להתנקות לפני הטבילה. 

אם את בכל זאת חוששת מרמת ההגיינה במקווה, נשמח להפנות אותך למקוואות נקיים ומטופחים שאנחנו ממליצות עליהם באופן אישי.

המקווה הוא שירות ציבורי לכל אישה יהודיה נשואה, אין כל חשיבות לסגנון החיים שלה. את מוזמנת להרגיש בנוח ולהגיע למקווה על מנת לטבול. זוהי מצווה וזו זכותך המלאה!

לא מצאת תשובה לשאלה שלך?

את מוזמנת לפנות אלינו ונחזיר לך תשובה אישית בהקדם, תוך שמירה על דיסקרטיות.